Արա Բաբլոյանի շնորհավորական ուղերձը Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ
Հայաստանի Հանրապետության խորհրդարանի ու անձամբ իմ շնորհավորանքներն եմ փոխանցում ձեզ Խաղաղապահի միջազգային օրվա առթիվ եւ մաղթում անվտանգ ծառայություն ու բարի վերադարձ:
Դուք դժվարին ու շնորհակալ առաքելություն եք իրականացնում Հայաստանից շատ ու շատ հեռվում եւ բազմազգ խաղաղապահ ուժերի կազմում Հայաստանի աջակցությունն եք բերում աշխարհում խաղաղության վերահաստատման սուրբ գործին: Մենք հպարտանում ենք ձեր բարեխիղճ ու անձնվեր ծառայությամբ եւ դրան տրվող բարձր գնահատականով:
Կոսովոյում, Աֆղանստանում ու Լիբանանում բացվող ամեն խաղաղ կամ վտանգներով լի առավոտ ձեր հարազատների հետ մենք նույն ուրախությունն ու անհանգստությունն ենք ապրում:

Ara Babloyan’s Congratulatory Address on International Day of UN Peacekeepers
On behalf of the parliament of the Republic of Armenia and personally me I convey my congratulations to you on International Day of UN Peacekeepers and wish you safe service and happy return back home.
You implement a hard and thankful mission very far away from Armenia and with the multinational peacekeepers you support from Armenia to the sacred work of the re-establishment of peace in the world. We are proud of your conscientious and selfless service and the high assessment given to it.
Every morning in peace or full of dangers in Kosovo, Afghanistan and Lebanon together we feel the same joy and anxiety with your family members.